MGR INŻ. JOANNA KOSTRZEWA

Stanowisko: asystent

Zakres tematyki prowadzonych badań naukowych:

• Identyfikacja problemu smogu w poszczególnych regionach Polski.
  • Wpływ składników smogu na architekturę, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków dziedzictwa kulturowego.
  • Wpływ parametrów fizycznych na granicy odlew – forma podczas procesów odlewniczych.
  • Zidentyfikowano najbardziej prawdopodobne źródła smogu w województwie Lubuskim.
  • Zidentyfikowano najbardziej prawdopodobne źródła smogu w województwie Zachodniopomorskim.
  • Przeprowadzono analizę problemów podczas procesów odlewniczych.

Publikacje naukowe

Wykaz publikacji

Inne działania

1.     Członek Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej – Oddział w Szczecinie,

2.     Osoba odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego etapu XX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej – rok akademickim 2019/2020,

3.     Członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich,

4.     Opiekun praktyk dla kierunku mechanika i budowa maszyn,

5.     Opiekun roku dla kierunku mechanika i budowa maszyn.

6.     Organizator cyklu spotkań pt.: „Przemysł- nauka – dobre połączenie”. Zadaniem tych spotkań jest integracja przedstawicieli nauki z lokalnymi przedsiębiorcami, zapoznanie się z nowymi możliwościom technologicznymi występującymi na rynku oraz zapoznanie się z bazą pomiarową danej firmy poprzez własnoręczne przeprowadzenie badań na warsztatach.

I.         Pierwszy z udziałem Firmy Prüftechnik Wibrem Sp. z o.o.. Firma prezentowała   możliwości zaawansowanych technologicznie systemów kontrolno-pomiarowych - 22 luty 2019

II.         Drugi z udziałem Firmy Introl Automatyka i Pomiar oraz Urzędu Dozoru Technicznego - 17 maj 2019

III.         Trzecie z udziałem Firmy Eaton Electric Sp. z o.o. Przedstawiciel firmy zaprezentował tematykę pt.: Sterowanie, wizualizacja i komunikacja z wykorzystaniem easyE4 firmy Eaton – solidnego serca aplikacji małych i średnich wielkości - 13 grudzień 2019

IV.         Czwarty z udziałem Firmy EWM AG, PHU Test Sp. z o.o., Olympus Polska Sp. z o.o. i MuXhel Industrial Solutions. Tematem przewodnim było spawalnictwo i diagnostyka złączy spawanych - 28 luty 2020.

7.     Wywiad pt. „Przemysł – nauka – dobre połączenie. Spotkania dla uczniów w Akademii im. Jakuba z Paradyża” został przeprowadzony przez Pana Szymczyk Artura i umieszczony we wiadomościach TVP 3 Gorzów Wielkopolski oraz na stronie https://gorzow.tvp.pl/.

8.     Współorganizator Konferencji Naukowej pt. Technologie przyszłości 25.IX.2020