W dniach 21-22.04 studenci i pracownicy Wydziału Technicznego uczestniczyli w polsko-niemieckim projekcie „Przełamywanie granic za pomocą technologii o kluczowym znaczeniu - Zrównoważony rozwój transgranicznej sieci kompetencji w zakresie transferu wiedzy i technologii w dziedzinie budowy lekkich konstrukcji zorientowanej na zastosowania w praktyce”. II warsztat pt.: „Produkcja przyrostowa na bazie tworzyw sztucznych lub proszków metali oraz symulacja produkowanych komponentów“ odbyl się w formule online na platformie zoom. W projekcie zaplanowano kilkanaście warsztatów w Polsce i Niemczech, podczas których uczestnicy uzyskają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne umiejętności opracowywania technologii z zastosowaniem lekkich materiałów konstrukcyjnych. Jako przykład zostanie opracowana – od etapu koncepcji, poprzez symulację aż do implementacji i testów materiałowych – konstrukcja lekkiego ramienia robota.