Od 1.2.2021 Fakulta materiálově-technologická VŠB – TUO společně s Politechnikou Częstochowskou realizují projekt: „Czesko-polska wymiana doświadczeń w zakresie adaptacji nauczania na potrzeby szkolnictwa wyższego on-line na pograniczu CZ-PL“, CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0002594.

Projekt odnosi się do aktualnej sytuacji w szkolnictwie wyższym - kształcenie na odległość oraz brak informacji o szkolnictwie wyższym technicznym online po obu stronach granicy – transfer doświadczeń i wiedzy między studentami w formie wspólnych warsztatów i seminariów dla nauczycieli, doktorantów i studentów, z udziałem ekspertów e-learningowych, oraz technologie cyfrowe. Celem jest zapoznanie uczestników z nowymi trendami w e-learningu.

Koordynatorami projektu są dr inż. Edyta Kardaszde strony polskiej, a ze strony czeskiej doc. Ing. Pavlína Pustějovská, Ph.D.

Wykonawcą ze strony Akademii im. Jakuba z Paradyzą w Gorzowie Wielkopolskim jest dr hab. inż. Anna Konstanciak, prof. AJP.

Projekt jest finansowany przez Unię Europejską współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu INTERREG V-A - Republika Czeska - Polska poprzez Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia ”.