Studia na Wydziale Technicznym to gwarancja połączenia wiedzy teoretycznej z praktyką. Jeśli jesteś osobą, której pasją są nowoczesne technologie, która nie boi się wyzwań i chce tworzyć innowację - Wydział Techniczny jest właśnie dla Ciebie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydziału Technicznego.

Na Wydziale Technicznym prowadzone są 3,5 letnie studia inżynierskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym:

AUTOMATYKA I ROBOTYKA

INFORMATYKA

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA

ENERGETYKA

oraz 1,5 roczne studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym:

MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

INFORMATYKA

Ponadto prowadzony jest program STUDIÓW  DUALNYCH, gdzie oprócz udziału w tradycyjnych wykładach, laboratoriach, projektach i ćwiczeniach, studenci uczestniczą w stażach u ponad 40 pracodawców naszego regionu. Pozwala to nie tylko na zdobycie kluczowych kwalifikacji i kompetencji, ale także na podjęcie pracy i uzyskanie dochodów już w czasie studiów. Na pierwszym roku studiów jest możliwość poznania firm, a następnie podejmuje się decyzję o przystąpieniu do programu studiów dualnych.

Aby zapewnić kształcenie na najwyższym poziomie ciągle dążymy do poszerzania bazy laboratoryjnej i obecnie dysponujemy Laboratorium środowiskowym, a w nim do dyspozycji są:

• Laboratorium systemów produkcyjnych,
  • Laboratorium diagnostyki maszyn i urządzeń,
  • Laboratorium automatyki i robotyki,
  • Laboratorium technik CNC,
  • Laboratorium mechaniki i wytrzymałości materiałów,
  • Laboratorium podstaw konstrukcji maszyn,
  • Laboratorium termodynamiki i mechaniki płynów,
  • Laboratorium inżynierii materiałowej,
  • Laboratorium inżynierii jakości,
  • Laboratorium modelowania i nadzorowania procesów,
  • Laboratorium podstaw elektroniki i elektrotechniki,
  • Laboratorium technik 3d,
  • Laboratorium mechatroniki,
  • Laboratorium pomiarów energetycznych,
  • Laboratorium odnawialnych źródeł energii,
  • Laboratorium fizyko-chemiczne.
  • Zintegrowane centrum bezpieczeństwa danych,
  • Centrum rozwoju technologii,

Zakońćzył się także remont budynku numer 7, gdzie powstało jedno z najnowocześniejszych w Polse Laboratorium technologiczne wraz z laboratoriami:

• inżynierii wytwarzania,
  • mikroinżynierii z nanotechnologią,
  • automatyzacji  procesów i produkcji,
  • diagnostyki materiałowej,
  • modelowania i symulacji procesów przemysłowych.

Twórz technologie przyszłości i dołącz do Wydziału Technicznego. Zapisz się już dziś: http://ajp.edu.pl/ogolne-warunki-rekrutacji.html