7 września 2019 w galerii handlowej Askana odbył się cykl spotkań, warsztatów i pokazów pod hasłem Nowinki techniczne na wyciągnięcie ręki. Celem prezentacji było przybliżenie zagadnień nowoczesnej techniki szerokiemu gronu odbiorców oraz popularyzacja kierunków studiów, prowadzonych przez WT AJP.

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Pokazy przygotowano tak, by zainteresowały publiczność począwszy od najmłodszych (pokazy doświadczalne z zakresu chemii dla dzieci), poprzez młodzież szkół podstawowych i ponadpodstawowych (wyścigi robotów, druk 3D, sterowniki PLC), do osób o zaawansowanym poziomie wiedzy technicznej (animacja komputerowa 3D, kamera termowizyjna, programowanie zrobotyzowanego gniazda obróbki przemysłowej).

W pokazach wzięło udział kilkadziesiąt osób, aktywnie uczestnicząc w przygotowanych warsztatach. Najmłodsi wykonywali proste i ciekawe doświadczenia chemiczne, nieco starsi obserwowali i uczyli się zasady programowania i działania drukarek 3D. Inni mieli okazję kierować z poziomu tabletu minirobotami samobieżnymi w wyścigu przez tor przeszkód oraz zapoznać się z zasadą działania i przeznaczeniem sterowników przemysłowych PLC. Najbardziej zaawansowani uczestnicy warsztatów brali udział w pokazach projektowania animacji z grafiki trójwymiarowej, wykorzystania kamery termowizyjnej i programowania ramienia robota, wykonującego zautomatyzowane czynności produkcyjne w punkcie obróbczym linii produkcyjnej.

Zdarzenie miało bardzo pozytywny wydźwięk, wielu uczestników wykazało bardzo duże zainteresowanie przybliżeniem zagadnień techniki. Pozwala to mieć nadzieję na sukces podobnych działań w przyszłości. Przypominamy jednocześnie, że trwa nabór na studia na Wydziale Technicznym Akademii. Szczegóły na stronie  R E K R U T A C J I.

(WZ)

Więcej zdjęć dostępnych na profilu Facebook Galerii Askana