10 czerwca 2022 przedstawiciele Wydziału Technicznego oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu w ramach działalności ośrodka „Czym Skorupka za młodu” uczestniczyli w festynie naukowym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnicy festynu mieli okazję m. in. zapoznać się z zasadami druku 3D, które prowadził tegoroczny absolwent Mechaniki i budowy maszyn Pan Szymon Radomski, rozwiązywać zagadki logiczne i budować wierzę z przestrzennych figur z Panią Aleksandrą Radomską-Zalas, wykonywać doświadczenia chemiczne pod opieką Pani Katarzyny Tomickiej z zaprzyjaźnionego Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oraz Pani Anny Fajdek-Bieda oraz ścigać się robotami lego ze studentem II roku informatyki Panem Erykiem Redzoszem.

Ważnym punktem imprezy był punkt medyczny studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu należących do koła naukowego Academicus Medicus tj. Pani Angeliki Klóski, Pani Marzeny Jurskiej-Wąsiel oraz Pana Marcina Kołodziejczaka, którzy nie tylko promowali zdrowy tryb życia, ale mierzyli ciśnienie oraz poziom cukru uczestników festynu naukowego, co oczywiście cieszyło się dużym powodzeniem.Zdjęcie 1 Przygotowani do pikniku naukowegoZdjęcie 2 Druk 3dZdjęcie 3 Doświadczenia chemiczneZdjęcie 4 Wyścigi LEGOZdjęcie 5 Punkt medycznyZdjęcie 6 Punkt medyczny