images W dniu 17.11.2022 studenci II roku informatyki oraz III roku energetyki wzięli udział w spotkaniu prezentującym  sieć Showroomów Innowacji IoT łącząc Katowice, Gorzów Wielkopolski i Radom, który prezentuje rozwiązania skupione na Przemyśle 4.0. SPotkanie obydło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

W trakcie wizyty studenci mięli okazję zwiedzić Inkubator, który zapewnia nie tylko nowoczesną infrastrukturę, w której dojrzewać będą nowe biznesy i powstawać nowe pomysły, ale także oferowane jest wsparcie merytoryczne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój. Z punktu widzenia studentów bardzo ważne było poznanie możliwości tworzenia start-upów. Inkubator Przedsiębiorczości oferuje preferencyjne warunki finansowe. W pierwszym roku, firmy za wynajem powierzchni biurowej będą pokrywać 75% ceny podstawowej za metr kwadratowy, w drugim 85%, dopiero w trzecim roku 100% kosztu wynajmu.

Co istotne niedawne otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości to tylko pierwszy krok, jaki podejmuje Gorzów Wlkp. w celu wsparcia lokalnej przedsiębiorczości. Nowoczesne, komfortowe przestrzenie to idealne warunki ro rozwoju swojego biznesu, ale w dzisiejszych czasach przedsiębiorcy potrzebują dużo szerszego wsparcia, które w tym miejscu właśnie się realizuje. Sieć powiązań biznesowych, szczególnie na poziomie ponadregionalnym oraz dostęp do wiedzy i ekspertów to realne wsparcie jakie zapewnia utworzenie Oddziału Showroomu Innowacji IoT właśnie w Inkubatorze. Shworoomy koordynowane przez Polski Klaster IoT i AI SINOTAIC, skupione na szeroko rozumianym Internecie Rzeczy szczególnie w obszarze Smart City, tworzą ciągle rozwijającą się w Polsce sieć, dzięki której lokalne firmy technologiczne zyskują możliwość prezentacji swoich rozwiązań tak w fizycznych przestrzeniach jak na platformie cyfrowej. Bo co ważne - Showroom  Innowacji IoT ma charakter Living Labu, więc również jest przestrzenią testową dla startupów i tych spółek technologicznych, które do rozwoju potrzebują właśnie tzw. Proof of Concept. Dziś sieć Showroomów Innowacji IoT łączy Katowice, Gorzów Wielkopolski i Radom, który prezentuje rozwiązania skupione na Przemyśle 4.0.

20221117 09593920221117 104234

20221117 110957