02 marca 2023 r. Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w ramach "Dnia z AJP" odwiedziło ponad 400 uczniów ze szkół z całego regionu. Po uroczystym przywitaniu przez Prorektora ds. kształcenia dr Przemysława Słowińskiego, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali wszystkie wydziały Uczelni tj. Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, Ekonomiczny, Humanistyczny, Nauk o Zdrowiu oraz Techniczny. Na uczestników czekały liczne wykłady i pokazy, jak również spotkania z pracownikami Akademii, którzy opowiadali dlaczego warto poznać naszą gorzowską uczelnię oraz ze Studentami, którzy z kolei odpowiadali na pytania dlaczego warto studiować w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.