22.03.2023 r. na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się VII finał konkursu "Programować każdy może". Konkurs skierowany jest do uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego, którzy programują w językach C/C++ lub Python. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Zwycięzcami z grupy uczniów szkół podstawowych zostali:

1. Sviatoslav Polianskiy

2. Mikołaj Ejsmont

3. Pilarz Patryk oraz Kacper Ziemecki

Zwycięzcami z grupy uczniów szkół ponadpodstawowych zostali:

1. Artur Weber

2. Piotr Kuchowicz

3. Jakub Baraniecki

Dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody. Dodatkowo laureaci i finaliści konkursu uzyskali punkty rekrutacyjne zgodnie z Zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem JM Retor Akademii im. Jakuba z Paradyża, Wojewody Lubuskiego, Marszałka woj. lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.