W dniach 19-20 kwietnia na Wydziale Technicznym przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym odbyły się warsztaty dla nauczycieli woj. lubuskiego pt.: Drukowanie 3D (poziom podstawowy), których celem było nabycie umiejętności praktycznego stosowania drukarki 3D jako narzędzia pracy nauczyciela szczególnie tych którzy korzystają z wyposażenia w programie „Laboratoria Przyszłości”. W trakcie trzech grup szkoleniowych przeszkolono ponad 50 nauczycieli. Zajęcia prowadzili dr. inż. Łukasz Lemieszewski oraz mgr inż. Zbigniew Wielgus.

Opis treści szkolenia:

• używanie krajalnika oraz kursorów zaznaczania, przenoszenia i kopiowania;
  • testowanie wartości błędu wymiaru wydruku;
  • wykonywanie operacji kontrolowania temperatury, prędkości i grubości oraz wysokości pierwszej warstwy;
  • dobór filamentu do drukarki 3D;
  • stosowanie ekstrudera, bloku podgrzewającego i dyszy wylotowej w drukarce 3D;
  • obsługa stołu podgrzewanego w drukarce 3D;
  • przegranie i drukowanie obiektu 3D metodą osadzania topionego materiału.

Szkolenie było poddane ewaluacji, a oto uwagi i komentarze uczestników:

• Bardzo wysoki poziom szkolenia, kompetentni i pomocni prowadzący, dużo przydatnych wiadomości
  • Zajęcia bardzo dobrze zorganizowane, wszystko wyjaśnione i pokazane w bardzo jasny sposób. Otrzymałam
  • odpowiedź na zadane pytania.
  • Zajęcia w jasny i prosty sposób przekazały podstawową wiedzę na temat obsługi drukarki 3D
  • Zajęcia prowadzone ciekawie, w miłej atmosferze. Prowadzący chętnie dzielili się swoim doświadczeniem.
  • Zajęcia mega ciekawie przeprowadzone. Panowie robią dobrą robotę!
  • Zacznę drukować w szkole 😊