logo  25 kwietnia 2023 r. studenci Informatyki wzięli udział w zorganizowanych przez Wydział Techniczny, Gorzowski Ośrodek Technologiczny oraz firmę Softech warsztatach "Od pomysłu do sukcesu - generator innowacji". Podczas warsztatów, które prowadził Robert Zentkowski - właściciel firmy Softech, trener Biznesu, wieloletni Dyrektor Sprzedaży oraz COO w spółce technologicznej Xopero Software S.A., studenci dowiedzieli się jak zbudować własny StartUp na przykładzie Business Model Canvas oraz:

- Jak zweryfikować pomysł biznesowy?

- Czym jest walidacja rynkowa?

- Jak ułatwić przedsiębiorcom pozyskanie pierwszych klientów?

- Jak zbudować efektywny zespół?

- Na co zwrócić uwagę przy dobieraniu członków zespołu?

- Jakie zespoły osiągają sukcesy?

Warsztaty odbyły się w niedawno otwartym Inkubatorze Przedsiębiorczości Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, który jest komplementarnym zapleczem wykorzystywanym do wpierania małych i średnich przedsiębiorstw. Atutem Inkubatora są strefy cooworkingowe, showroom nowych technologii, biura dla rozpoczynających działalność, ale również oferta dla Małych firm, które mamy nadzieję powstaną z inicjatywny naszych Studentów.