W dniu 8 stycznia studenci Wydziału Technicznego wzięli udział w dwóch wykładach pt. Ataki w cyberprzestrzeni studium przypadków oraz Cyberbezpieczeństwo-Cyberhigiena w ramach Akademii CYBER.MIL. Wykłady poprowadził ppor. mgr inż. Piotr Juszczak.

Na wykładach analizowano znane ataki hakerskie i ich skutki, przedstawiając studium przypadków wystąpienia realnych incydentów bezpieczeństwa. Omawiano również najnowsze trendy i zagrożenia w cyberprzestrzeni, takie jak ransomware, phishing, ataki DDoS itp. Zaprezentowano najlepsze praktyki oraz narzędzia służące do zapewnienia cyberbezpieczeństwa i utrzymania właściwej cyberchigieny. Dyskutowano na temat tworzenia skutecznych strategii ochrony przed atakami oraz reagowania na incydenty naruszenia bezpieczeństwa. Przedstawiono rolę i znaczenie ciągłego podnoszenia świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród użytkowników. Omówiono regulacje prawne i standardy obowiązujące w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Odbyły się również warsztaty praktyczne demonstrujące metody wykrywania i zapobiegania atakom oraz utrzymywania wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa.