Ceepus Program CEEPUS to Środkowoeuropejski Program Wymiany Uniwersyteckiej. Pracownik Wydziału Technicznego Pan dr inż. Robert Barski w ramach programu CEEPUS odbędzie staż naukowy w Uniwersytecie Technicznym w Koszycach.

Podstawowym celem Porozumienia CEEPUS ("Central European Exchange Program for University Studies") jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia oraz doskonalenia zawodowego studentów i nauczycieli akademickich. Umożliwia ono intensyfikację kontaktów między szkołami wyższymi krajów będących stronami Porozumienia poprzez finansowanie mobilności akademickiej. Program CEEPUS jest dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego drugim co do ważności wielostronnym programem współpracy w obszarze szkolnictwa wyższego.