23 października 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie Konwentu Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża. Od tego roku akademickiego zmieniła się formuła spotkań i obywają się one w firmach naszego miasta i regionu. Jako pierwsza zaprosiła nas firma SPAW-KON z Gorzowa Wielkopolskiego, która oferuje pełen zakres usług spawalniczych różnymi metodami w zależność od potrzeb i wymagań usługi, elementu poddawanego naprawie lub produkcji.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm SE Bordnetze Polska, XOPERO Sotware, Muxhel Industrial Solutions, Konstrukcje, grafika Leszek Łubieński, Leks sp. z o.o., PUH Test oraz Lubuskiego Klastra Metalowego, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wydział reprezentowani Dziekan prof. dr hab. inż. Mirosław Urbaniak oraz Prodziekan dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w prezentacji firmy, a także wzięli udział w dyskusji dotyczącej posumowania pierwszego roku studiów dualnych prowadzonych na Wydziale Technicznym, jak i dalszej organizacji takiej formy studiów. Ważnym tematem była również prezentacja ankietyzacji w obszarze postrzegania Wydziału, Pracodawców oraz miasta. Dyskusje prowadzone podczas Konwentu przyczyniły się do wprowadzania kolejnych usprawnień na naszym Wydziale, co powinno jeszcze bardziej połączyć prowadzone kształcenie z wymaganiami rynku pracy.