20 stycznia w Międzyrzeczu odbyła się 12. edycja Gospodarczej Inauguracji Roku zorganizowana przez Zachodnią Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były innowacje. Wydział Techniczny podaczas spotkania reprezentował Dziekan prof. dr hab. inż. Mirosław Urbaniak.

Noworoczne spotkania biznesu organizowane wspólnie przez Izbę mają już swoją długoletnią tradycję. Wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń gospodarczych w naszym regionie. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości. Prócz szerokiego grona lubuskich (i nie tylko) przedsiębiorców w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele świata polityki, nauki oraz samorządowcy.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze spotkania:     http://www.ziph.pl/pl/artykul/585/gospodarcza-inauguracja-roku-video.html 

Gospodarcza Inauguracja Roku była również okazją do zaprezentowania oferty Izby na nadchodzące 12 miesięcy. W 2020 r. czeka na przedsiębiorców szeroki wachlarz usług. W marcu przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o środki na podniesienie kwalifikacji pracowników w ramach II edycji Lubuskich Bonów Szkoleniowych. Na to działanie Izba ma do dyspozycji blisko 10,5 miliona złotych. Przedsiębiorcy mogą również ubiegać się o fundusze na rozwój nowych technologii w ramach prowadzonych przez Izbę Bonów na Innowacje. Trzeci rok z rzędu ZIPH w okresie letnim prowadzić będzie letnie staże i praktyki dla uczniów lubuskich szkół zawodowych. W tym roku na tę formę dokształcania Izba wyśle 866 uczniów. Przedsiębiorcy z całego regionu mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przyjęcie do swoich firm uczniów. Prócz tego jak co roku Izba przygotowała bogatą ofertę konferencji, szkoleń i spotkań branżowych, które odbywać się będą na terenie całego regionu.

 

Źródło: http://www.ziph.pl/pl/artykul/584/gospodarcza-inauguracja-roku-2020.html