PANNiezmiernie miło nam poinformować, iż prof. dr hab. inż. Aleksander Stachel został powołany przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026 do Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN. Celem działalności Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN jest inspirowanie i opiniowanie interdyscyplinarnych prac badawczych związanych z kształtowaniem polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz rozwojem technologii energetycznych spójnych z polityką UE i Polski, stanowiących główne wyzwania dla polskiej gospodarki i polityki społecznej. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   

baner 2 23.03.2023 r. Gorzowski Ośrodek Technologiczny PNP Sp. z o. o. , Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomicza S. A., Klaster Sinotaic, BGK oraz Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, zorganizowały w Kostrzynie n/Odrą konferencję "Nowe technologie a przyszłość przemysłu". Konferencja była okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań dla przemysłu, które pod okiem moderatora Justyny Kmietowicz - prezes Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego PNP SP. z o. o. prezentowali
 • KSSSE - Krzysztof Kielec, Prezes Zarządu
 • KSSSE - Maciej Borowski, Kierownik Działu Marketingu i Promocji
 • GOT PNP Sp. z o.o. - Katarzyna Kozłowska, Dyrektor ds. Innowacji i Rozowju
 • Wydział Techniczny AJP - Aleksandra Radomska-Zalas, Dziekan Wydziału Technicznego
 • SINOTAIC - Agnieszka Łasut, Prezes Zarządku
 • Tekniska - Sebastian Pączkowski, Menedżer Projektów Cyberbezpieczeństwa i Usług Cybersecurity and Service Project Menager
 • Cadvision - Nowe Technologie - Andrzej Cieplik, Dyrektor działu szkoleń
 • AIUT Sp. z o.o. - Sebastian Jankowski, Dyrektor działu IT-EAM
 • EXATEL - Andrzej Milewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa
 • Panova Sa – Tomasz Janik, Prezes Zarządu
 • AIUT - Leszek Olejarz, Wiceprezes
 • EMT-Systems Sp. z o.o. - Piotr Podgórski, Dyrektor ds. Rozwoju
 • ICT Poland - Grzegorz Bieruta, Lean Manager

22.03.2023 r. na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbył się VII finał konkursu "Programować każdy może". Konkurs skierowany jest do uczniów z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa lubuskiego, którzy programują w językach C/C++ lub Python. Konkurs został zorganizowany przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Zwycięzcami z grupy uczniów szkół podstawowych zostali:

1. Sviatoslav Polianskiy

2. Mikołaj Ejsmont

3. Pilarz Patryk oraz Kacper Ziemecki

Zwycięzcami z grupy uczniów szkół ponadpodstawowych zostali:

1. Artur Weber

2. Piotr Kuchowicz

3. Jakub Baraniecki

Dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody. Dodatkowo laureaci i finaliści konkursu uzyskali punkty rekrutacyjne zgodnie z Zarządzeniem Lubuskiego Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół publicznych. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem JM Retor Akademii im. Jakuba z Paradyża, Wojewody Lubuskiego, Marszałka woj. lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.

 

 

14 marca 2023 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu odbyły się Targi Edukacyjne, na których nie zabrakło Akademii im. Jakuba z Paradyża w tym także Wydziału Technicznego. Odwiedzający Wydział Techniczny mogli zapoznać się ze sterownikami PLC, działaniem robota, drukiem 3D, samochodem solarnym stworzonym w ramach projektu prototypowania samochodów solarnych i elektrycznych, a na zakończenie zwiedzania zrobić zdjęcie dronem. Stoisko Wydziału Technicznego ze względu na dużą liczbę odwiedzających wspierali uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, za co serdecznie dziękujemy.

baner haca09 marca 2023 r. na Wydziale Technicznym w II Hackathonie udział wzięło dziewięć drużyn. Przez kilka godzin mierzyli się z zadaniem programistycznym polegającym na wykonaniu implementacji aplikacji webowej do rezerwacji sal w Inkubatorze Przedsiębiorczości działającym w Gorzowskim Ośrodku Technologicznym Parku Naukowo-Przemysłowym Sp. z o. o. Po długich zmaganiach zespoły zaprezentowały swoje rozwiązania przed jury. Miło nam poinformować, iż zwycięskimi drużynami zostały:

1. Piotr Kuchowicz - wygrana 5000,00 zł

2. Oleksii Hudzishewskyi, Marcin Retkowski - wygrana 2000,00 zł

3. Radosław Korotkiewicz, Jakub Fabicki - wygrana 1000,00 zł.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali udział w kursie z programowania w języku Python oraz w kursie z metod sztucznej inteligencji, które odbędą się na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejny Hackathon, który już za rok.