Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż zakończyły się zebrania wyborcze komisji naukowych przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu i prof. dr hab. inż. Ryszard Wójcik w kadencji 2023-2026 będzie pełnił funcję wiceprzewodniczącego Komisji Inżynierii Powierzchni. Czlonkami Komisji Inżynierii Powierzchni przy Oddziale Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu są także prof. dr hab. inż. Mirosław Urbaniak oraz dr hab. inż. Andrzej Perec. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z kolejnego sukcesu Pracowników Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

02 marca 2023 r. Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w ramach "Dnia z AJP" odwiedziło ponad 400 uczniów ze szkół z całego regionu. Po uroczystym przywitaniu przez Prorektora ds. kształcenia dr Przemysława Słowińskiego, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali wszystkie wydziały Uczelni tj. Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego, Ekonomiczny, Humanistyczny, Nauk o Zdrowiu oraz Techniczny. Na uczestników czekały liczne wykłady i pokazy, jak również spotkania z pracownikami Akademii, którzy opowiadali dlaczego warto poznać naszą gorzowską uczelnię oraz ze Studentami, którzy z kolei odpowiadali na pytania dlaczego warto studiować w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. 

Grafika naglowek

JUŻ 09 MARCA 2023 STUDENCI ORAZ UCZNIOWIE SZKÓŁ ŚREDNICH ZMIERZĄ SIĘ W HACKATHONIE

Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolski, Gorzowski Ośrodek Technologiczny Park Naukowo-Przemysłowy oraz SoftSide Sp. z o. o. Software House Gorzów, zapraszają na wyjątkowy Hackathon, który odbędzie się 09 marca 2023 r. na Wydziale Technicznym gorzowskiej Akademii. To wydarzenie inne niż wszystkie, które łączy nowe technologie i pokazuje potencjał dla programistów w naszym mieście i regionie.

Uczestnicy będą tworzyć nowe funkcjonalności aplikacji webowej na potrzeby Inkubatora Przedsiębiorczości Think Tank, który powstał z inicjatywy Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, a jego zadaniem jest stworzenie prorozwojowych warunków dla powstawania innowacyjnych firm technologicznych. Inkubator to nowoczesne miejsce na mapie Gorzowa Wielkopolskiego, które jest szansą dla start-upów, przedsiębiorców działających na rynku nie dłużej niż trzy lata, a także tych, którzy działalność prowadzą powyżej trzech lat i posiadają duży potencjał rozwojowy, a chcą wciąż pracować nad wdrażaniem nowych rozwiązań.

Wydarzenie przewiduje dzień dynamicznej pracy indywidualnie lub w zespołach pod okiem mentorów, której finałem będzie zaprezentowanie swoich projektów przed jury. Najlepsze z nich otrzymają cenne nagrody w tym możliwość podjęcia pracy w nowopowstałej firmie programistycznej SoftSide Sp. z o.o. Software House Gorzów.

To już druga edycja wydarzenia na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwsza odbyła się tuż przed pandemią, gdzie uczestnicy zmierzyli się z wyzwaniami mającymi na celu sprawić, aby Gorzów Wielkopolski stał się miastem Smart.

Szczegóły i formularz zapisów znajdują się pod linkiem: http://hackathon.ajp.edu.pl/

grafika dol

W dniach 22.02 oraz 01.03 na Wydziale Technicznym gościli uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Kłdoawie. Celem wizyt był udział w zajęciach z zakresu fizyki tj.:

1. optyka, które poprowadziła dr inż. Anna Fajdek-Bieda,

2. fale, które poprowadził dr inż. Łukasz Lemieszewski,

3. elektrostatyka, prąd elektryczny, magnetyzm, które poprowadził dr inż. Grzegorz Krzywoszyja.

Spotkania z uczniami były też świetną okazją do prezentacji Wydziału, którą realizował mgr inż. Zbigniew Wielgus. 

 

Szanowni Państwo,

dr inż. Robert Barski z Wydzału Technicznego uczestniczy w projekcie finansowanym z budżetu NCBR w ramach POIR nr umowy POIR.01.01.01-00-0382/21-00 o nazwie „Opracowanie zautomatyzowanego urządzenia do diagnostyki/identyfikacji stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metody hybrydowej” . Przedmiotem projektu jest opracowanie prototypowego w pełni automatycznego urządzenia do diagnostyki stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metod nieniszczących.

Informacja o projekcie pojawia się w czasopiśmie Rzecz o innowacjach:

https://rzeczo.pl/nowoczesne-spojrzenie-na-diagnostyke-opon/

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.