Niezmiernie miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym w Gorzowskim Ośroku Technologicznym Parku Naukowo-Przemysłowym zostałe odłoszone wyniku konkursu Start-up 1.0 i drugie miejsce w konkursie zajął student IV roku informatyki Pan Marcin Sienkiewicz. 

Gorzowski Ośrodek Technologiczny w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości 27 października ubiegłego roku ogłosił drugi nabór, tym razem skierowany do start-upów, w ramach konkursu „Start-up 1.0.” Pierwsze miejsce zajął Filip Dzitko, który zaprezentował  pomysł na „fizjopasty”, czyli preparaty na bazie naturalnych składników dla sportowców i nie tylko, łagodzące skutki kontuzji i urazów.  W konkursie przewidziano na początku tylko jedną nagrodę, okazało że komisja również wysoko oceniła dwa inne projekty, które otrzymały II i III nagrodę. Drugie miejsce w konkursie zajął właśnie projekt Marcina Sienkiewicza, który zaprezentował technologię przygotowania neonów w oparciu o led i żywicę epoksydową. Trzecia nagroda trafiła do Michała Skórskiego za pomysł utylizacji i ponownego wykorzystania materiału, z którego wykonane są łopaty wiatraków w elektrowniach wiatrowych.

Nagrodą dla naszego studenta jest możliwość bezpłatnego korzystania z biur w Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz opieka i wsparcie merytoryczne w rozwoju i komercjalizacji pomysłu. 

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszytskich naszych Stduentów do pozania oferty GOT i rozwijania swoich pomysłów: http://www.gotechnology.pl/
 
foto 2

foto 3

 

nOWE ZAPROSZENIE

W tym roku upłynie 91 lat od jednego z największych odkryć polskich naukowców, które bez wątpienia zaważyło na losach nie tylko Europy, ale i całego świata. Oto pod koniec roku 1932, trzem polskim kryptologom: Marianowi Rejewskiemu, Jerzemu Różyckiemu i Henrykowi Zygalskiemu, udało się złamać kod Enigmy, maszyny, którą Niemcy uznawali za cud techniki. Podczas zajęć pt. „Kryptologia, szyfry i matematyka w życiu” uczniowie klasy 3c poznali tych  słynnych, poznańskich kryptologów w ramach projektu „Być jak Ignacy”.  Zajęcia odbyły się w formie „Escape room”, co oznacza, że uczniowie wcielili się w rolę polskich asów wywiadu, którzy zostali uwiezieni przez nieprzyjaciela i aby uwolnić się z pomieszczenia muszą rozwiązać wiele zagadek.  Na uczniów czekały łamigłówki i zadania logiczne ukryte w różnych miejscach w klasie. Dzieci musiały wykazać się sprytem i umiejętnościami, aby rozszyfrować wiele zakodowanych informacji. Musieli współpracować w grupach oraz rozwiązywać różnorodne problemy. Po wielu poszukiwaniach ciekawych rozwiązań, inspirujących wskazówek i wymyślnych zagadek, uczniowie odnaleźli klucz do wyjścia. Dzieci świetnie sprostały wyzwaniu i zasłużyły na odznakę „Ekspert szyfrów”.Nietypowy pomysł, ciekawa fabuła, unikalne zagadki, wiedza zastosowana w niestandardowy sposób – to wszystko dało wspaniałe efekty w postaci zaangażowania uczniów oraz w myśl zasady „bawiąc-uczyć” pozwoliło zdobyć nowe umiejętności i osiągnąć sukces.  Bardzo dziękujemy Pani Annie Fajdek-Bieda z Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim za ogromne wsparcie podczas zajęć. 

 
 

zmiana terminu

grafika FB