Telemond

Baner gora

Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża, Lubuska Organizacja Pracodawców, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Lubuski Klaster Metalowy oraz Gorzowski Ośrodek Technologiczny

ZAPRASZAJĄ

na doroczne spotkanie nauki i biznesu w ramach międzynarodowej konferencji

„Nowoczesne technologie w przemyśle”

 

01-02.12.2022 r. Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W ramach konferencji zaplanowano następujące bloki tematyczne:

1. "Kierunki zmian branży energetycznej", która obejmie wybrane aspekty rozwoju technologii odnawialnych źródeł energii w kontekście neutralności klimatycznej,

2. "Nowoczesne technologie w informatyce", która obejmuje bezpieczeństwo danych, zastosowania sztucznej inteligencji, metody programowania, przemysłowe zastosowania informatyki lub pokrewne,

3. "Inżynieria wytwarzania i konstrukcje maszyn", która obejmuje techniki wytwarzania, konstrukcje maszyn, inżynierię materiałową oraz pokrewne.

Szczegóły wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie: technologieprzyszlosci.ajp.edu.pl

Program konferencji

 

Sponsorzy:

Banwe dol

 

 

 

W dniu 17.11.2022 roku studenci kierunku Informatyka na Wydziale Technicznym odbyli wizytę studyjną w NCDC S.A. Jest to duńsko-polska firma informatyczna, która powstała w 1997 r. i ma główną siedzibę w Szczecinie. Zajmuje się rozwijaniem i utrzymaniem oprogramowania dla branży ubezpieczeniowej na całym świecie, a także tworzeniem własnych rozwiązań dla tego sektora. Zatrudnia 140 pracowników i jako jedna z pierwszych firm w Polsce wprowadziła 4-dniowy tydzień pracy. Organizatorem wizyty ze strony Wydziału Technicznego była Pani dr inż. Magdalena Krakowiak. 

Podczas wizyty studenci brali udział w trzech spotkaniach tematycznych:

  • Prezentacja działalności firmy ze szczególnym uwzględnieniem autorskiego programu praktyk dla studentów House of Talents.
  • Prowadzenie projektów z zastosowaniem metodologii Scrum.
  • Praktyczne użycie baz.

A wszystko to w pięknych stylowych wnętrzach siedziby firmy. W ich aranżację zostały wkomponowane, odkryte w trakcie budowy, fragmenty XVIII-wiecznego muru ceglanego Fortu Prusy.   

10.wyjście

4.Scrum

5.scrum

1.Bazy danych

2. Bazy danych

 

 

 

Uczniowie klasy 3c po raz drugi podjęli się wyzwania, jakie zostawił dla nich Ignacy Łukasiewicz z ogólnopolskiego programu „Być jak Ignacy”.  Tym razem zmierzyli się z tematem dotyczącym wody i jej wyporności. W zajęciach wspomagał nas wyjątkowy gość specjalny Pani Prodziekan Anna Fajdek-Bieda z Wydziału Technicznego AJP w Gorzowie Wlkp. Uczniowie poznali bliżej postać Stefana Drzewieckiego, który był WIELKIM WAŻNYM WYNALAZCĄ. To właśnie on wynalazł okręt podwodny o napędzie elektrycznym, kilometromierz dla pociągów, dromograf i jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej. Uczniowie zainspirowani wielkim naukowcem zbudowali podwodny okręt i okręt w butelce. Jak wiadomo każdy okręt podwodny musi mieć odpowiedni napęd więc trzecioklasiści wykonali balonowy napęd. Oczywiście podczas zajęć nie zabrakło również doświadczeń. Mali naukowcy sprawdzali co pływa, a co tonie. Zrobili również swoje papierowe łodzie i poddali je próbie, czy przypadkiem nie zatoną. Trzecioklasiści podzieleni na grupy samodzielnie stworzyli wodoodporny i nietonący pojemnik na zapałki, kuchenny pojemnik na sypką żywność i kubek z butelki. Na zakończenie zajęć Pani Ania Fajdek-Bieda pokazała nam sztuczkę z pływającym spinaczem. Jak się okazało to doświadczenie wcale nie było takie łatwe do wykonania. Natomiast uczniowie dzielnie podejmowali próby wykonania go i niektórym to fantastycznie wychodziło.  Podczas zajęć było dużo śmiechu i świetnej zabawy. Po raz kolejny z Panią Anią Fajdek-Bieda udowodniłyśmy uczniom, że nauka wcale nie musi być nudna :-)

 

20221123 102433

20221123 095449

20221123 104515

Uwaga Studenci Wydziału Technciznego,

jesli macie innowacyjny pomysł na biznes, ale brak Wam doświadczenia, wiedzy, nie macie odwagi lub nie wiesz od czego zacząć? Zrób pierwszy krok i postaw na rozwój z Gorzowskim Ośrodkiem Technologicznym. Rusza kolejny nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości, a wraz z nim konkurs Start-up 1.0. 

Weź udział w konkursie Start-up 1.0 i zyskaj możliwość realizacji marzeń na preferencyjnych warunkach. Najlepsza idea zgłoszona do konkursu będzie realizowana przy szczególnym wsparciu. Do dyspozycji zwycięzcy przez rok będzie w pełni wyposażone biuro oraz pomoc mentora w tworzeniu firmy, realizacji pomysłu i poszukiwaniu odpowiedniego modelu biznesowego do urzeczywistniania innowacyjnych idei.

Szczegóły na stronie: http://www.gotechnology.pl/post-ekspercki/article/wystartuj-ze-start-upem

20220929 gorzow roll up1