W dniu 07 czerwca 2024 pracownicy Wydziału Technicznego oraz członkowie koła SIMP przy Wydziale zorganizowali spotkanie z cyklu „Przemysł – nauka – dobre połączenie”. Tematyka jaka została poruszona to „ Efektywność energetyczna i energooszczędność. Przedstawiciele naszej Uczelni a mianowicie prof. dr hab. Andrzej Stachel oraz dr inż. Robert Barski zaprezentowali tematy dotyczące możliwości poprawy efektywności energetycznej procesów technologicznych i urządzeń oraz wykorzystania samochodów elektrycznych jako magazynów energii.

Zaproszeni goście m.in. Pan Jan Surówka wiceprezes SIMP oddziału w Gliwicach, zainteresował słuchaczy tematami dotyczącymi efektywności energetycznej jako ważnym zasobem energetycznym oraz zagrożenia plastikiem a zrównoważony rozwój? Przedstawicieli firmy LMB ENERGY omówili nowoczesne magazyny energii oraz optymalizację energetyczną przedsiębiorstw. Na sam koniec spotkania Pan Jakub Marszałkiewicz z Wydziału Ekonomicznego AJP przedstawił temat pt. „Protoplaści urządzeń rozszerzonej świadomości w lotnictwie i transporcie".

Dziękujemy wszystkim za udział.