Projekt: Kształcenie w kierunku ekologicznego Przemysłu 4.0 - wzmocnienie potencjału kadr

W dniu 14 styczna 2022 w siedzibie lidera Projektu Kształcenie w kierunku ekologicznego Przemysłu 4.0 - wzmocnienie potencjału kadr Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się pierwsze spotkanie projektowe. Głównym celem spotkania była prezentacja Partnerów oraz omówienie idei Projektu, planowanych zadań oraz platformy do komunikacji. W spotkaniu uczestniczyli w trybie stacjonarnym i zdalnym członkowie Zespołu Projektowego reprezentujący strony Partnerstwa: Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim (Polska, lidera Projektu), Technická univerzita v Košiciach (Słowacja), Technische Hochschule Wildau (Niemcy), US-Polish Trade Council (Stany Zjednoczone), Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Zielonej Górze (Polska) oraz Zachodnią Izbę Przemysłowo - Handlową w Gorzowie Wielkopolskim (Polska). Spotkanie prowadził kierownik Projektu dr inż. Robert Barski, pracownik Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskiego. Czas trwania Projektu wynosi 36 miesięcy, a następne spotkanie Projektowe odbędzie się u kolejnego Partnera - Technische Hochschule Wildau w Niemczech. Grant został uzyskany w ramach Konkursu 2021 Runda 1 KA2 KA220-HED - Partnerstwa współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego.