W dniu 26 lutego 2024 r. na wydziale Technicznym AJP odbyło się spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Technicznego w Koszycach na Słowacji Panią prof. dr hab. Aleną Andrejovską i prof. dr hab. Jozefem Glovą. Wydział reprezentowali Prodziekan dr inż. Łukasz Lemieszewski i dr inż. Robert Barski.

Wydział realizuje wspólnie z TUKE projekt finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS pt.: Kształcenie w kierunku ekologicznego Przemysłu 4.0 - wzmocnienie potencjału kadr.

Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości dalszej współpracy w ramach realizacji projektów międzynarodowych realizowanych w ramach programów Unii Europejskiej finansowanych w ramach programów Erasmus, CEEPUS oraz w ramach Programu Ramowego Unii Europejskiej Horyzont Europa.

Szczególnie interesujące były omówione zagadnienia związane z możliwościami uruchomienia wymiany studentów i pracowników naszych Uczelni.

Przechwytywanie.JPG