Nowy patent na Wydziale Technicznym
Nowy patent na Wydziale Technicznym autorstwa Prof dr hab. inż. M. Urbaniaka, Prof dr hab. inż. W. Kacalak i Dr inż. M. Jasiński.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z szczegółami.
Zapraszamy na spotkanie Przemysł - nauka - dobre połączenie
Zapraszamy na szóste spotkanie z cyklu Przemysł - nauka - dobre połączenie poświęcone najnowszym osiągnięcią w dziedzinie technologii przyrostowych
Przemysł – nauka – dobre połączenie
W dniu 07 czerwca 2024 pracownicy Wydziału Technicznego oraz członkowie koła SIMP przy Wydziale zorganizowali spotkanie z cyklu „Przemysł – nauka – dobre połączenie”. Tematyka jaka została poruszona to „ Efektywność energetyczna i energooszczędność. Przedstawiciele naszej Uczelni a mianowicie prof. dr hab. Andrzej Stachel oraz dr inż. Robert Barski zaprezentowali tematy dotyczące możliwości poprawy efektywności energetycznej procesów technologicznych i urządzeń oraz wykorzystania samochodów elektrycznych jako magazynów energii.
Zaproszeni goście m.in. Pan Jan Surówka wiceprezes SIMP oddziału w Gliwicach, zainteresował słuchaczy tematami dotyczącymi efektywności energetycznej jako ważnym zasobem energetycznym oraz zagrożenia plastikiem a zrównoważony rozwój? Przedstawicieli firmy LMB ENERGY omówili nowoczesne magazyny energii oraz optymalizację energetyczną przedsiębiorstw. Na sam koniec spotkania Pan Jakub Marszałkiewicz z Wydziału Ekonomicznego AJP przedstawił temat pt. „Protoplaści urządzeń rozszerzonej świadomości w lotnictwie i transporcie".
Dziękujemy wszystkim za udział.
Zajęć z Inżynierii Rekonstrukcji
Studenci w ramach zajęć z Inżynierii Rekonstrukcji z Panią dr inż. Anetą Jakubus oraz dr inż. Anna Fajdek Bieda wybrali się na targi ITM Industry Europe do Poznania w dni 06.06. 2024. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z maszynami i urządzeniami wykorzystywanymi w każdej z technik wytwarzania. Studenci skupili się na urządzeniach służących do pozyskiwania danych za pomocą metod bezstykowych jak i stykowych. Szeroka gama skanerów 3D, ramion pomiarowych jaki i maszyn współrzędnościowych i zapoznanie się z nowymi rozwiązaniami w tej dziedzinie na pewno stanowiła dla słuchaczy bardzo dużą wartość dodaną.