SCJOHNSON staz

PAN 28 października 2023 r. na Wydziale Technicznym odbyło się zebranie Komisji Inżynierii Powierzchni Polskiej Akademii Nauk Oddział w Poznaniu. Zebranie prowadził Przewodniczący Komisji Pan prof. dr hab inż. Tadeusz Zaborowski.

Podczas zebrania Pan prof. dr hab. inż. Tadeusz Zaborowski wręczył powołania do Komisji Inżynierii Powierzchni Polskiej Akademii Nauk Odział w Poznaniu dla pracowników Wydziału Technicznego tj. prof. dr hab. inż. Ryszarda Wójcika (pełniącego funkcję wiceprzewodniczącego Komisji) oraz prof. dr hab. inż. Mirosława Urbaniaka. 

Jednym z punktów zebrania były również wystąpienia dziekan Wydziału Technicznego oraz doktorantów Szkoły Doktorskiej Akademii im. Jakauba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim:

  • dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas – Metody wielokryterialne w optymalizacji procesu cięcia materiałów strugąwodnościerną
  • mgr inż. Paweł Zmorkowski, prof. dr hab. inż. Ryszard Wójcik – WT AJP - Analiza drgańdo oceny eksploatacyjnego stanu warstwy wierzchniej w elementach tocznych
  • mgr inż. Dariusz Perkowski, prof. dr hab. inż. Ryszard Wójcik – WT AJP - Badaniewpływu prędkości podawania taśmy stalowej na dokładność wykrawaniapodajnika walcowego z serwonapędem do prasy mimośrodowej
  • mgr inż. Marcin Kłos, prof. dr hab. inż. Ryszard Wójcik – WT AJP - Badanie wpływkrotności napraw spawalniczych na właściwości mechaniczne złączaczołowego stali S960QL

 

Miło nam poinformować, iż Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim otrzymał certyfikat jakości ISO 9001:2015 w zakresie realizacji procesu kształcenia na wszystkich kierunkach prowadoznych na Wydziale Technicznym.

20231026 124044

 

Barski Forum Inteligentnego Rozwoju Logo e1630478672248W dniach od 19 do 20 października br. w Uniejowie odbyło się 8 już Forum Inteligentnego Rozwoju. Jest wydarzenie poświęcone promocji innowacyjnych badań i rozwiązań technologicznych, które powstały w ostatnim czasie w naszym kraju. Podczas Forum prelegentem w sesji poświęconej „Transportowi, spedycji i logistyce” był dr inż. Robert Barski pracownik Wydziału Technicznego. W ramach wystąpienia prezentowane były rezultaty prac badawczych przeprowadzonych za pomocą stworzonego w ramach projektu pt. „Opracowanie zautomatyzowanego urządzenia do diagnostyki/identyfikacji stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metody hybrydowej” prototypu urządzenia kontrolno-pomiarowego. Projekt ten jest realizowany z finansowanego z funduszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zgodnie z umową o dofinansowanie nr: POIR.01.01.01-00-0382/21-00, realizowanego w ramach umowy konsorcjum pomiędzy Centro-Gum Tomasz Szczepaniak i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Z przyjemnością informujemy, że projekt pt. „Opracowanie zautomatyzowanego urządzenia do diagnostyki/identyfikacji stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metody hybrydowej” realizowany przy współudziale pracownika naszego wydziału dr. inż. Roberta Barskiego został laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii Innowacyjne Technologie Przyszłości. Opracowane urządzanie zostało docenione za innowacyjność oraz pozytywne podejście do upowszechniania otrzymanych wyników w społeczeństwie.  

Barski Certyfikat nagrody

Barski Wystąpienie

European CyberCup 2023

CISCO INTRODUCTION TO CYBERSECURITY LEARNATHON

 

Zapraszamy wszystkich studentów/uczniów/rodziców do udziału w konkursie European CyberCup 2023. Konkurs rozpoczynana się w dniu 23.10.2023 r. Aby wziąć udział wystarczy wykonać zadania kursu "Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa". Kurs jest prowadzony w języku polskim.

Rejestracja do kursu znajduje się pod linkiem:
https://skillsforall.com/course/introduction-to-cybersecurity?courseLang=pl-PL&instance_id=75c20475-5d73-4d1c-b305-1df077465ffa

Kurs należy ukończyć do 17.11.2023 r.

Udział w programie "Learn-A-Thon" dotyczącym wprowadzenia do cyberbezpieczeństwa. Jest to doskonały sposób by zdobyć wiedzę i doświadczenie z zakresu cyberbezpieczeństwa. Może to być także dobry start aby przygotować się do udanej kariery w dziedzinie technologii zapewnienia cyberbezpieczeństwa dla IoT.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu Przeczytaj regulamin i zasady konkursu

Oficjalna strona konkursu: Website of the learnathon

UWAGA! W konkursie może wziąć udział każdy nawet  jeśli ma żadnego doświadczenia w cyberbezpieczeństwie. Zapraszamy do udziału.

edm banner