kes2023W dniach 06-08 września 2023 pracownicy wydziału technicznego wzięli udział w międzynarodowej konferencji 27th International Conference on Knowledge-Based and Intelligent Information & Engineering Systems. Tematyka badań zaprezentowana przez pracowników naszego wydziału to:

1. The Whale Optimization Algorithm in Abrasive Water Jet Machining of Tool Steel,  dr inż. Elzbieta Kawecka,

2. Optimization of Abrasive Water Jet (AWJ) cutting process accuracy,  prof. AJP dr hab. inż.  Andrzej Perec,

3. Application of the WASPAS method in a selected technological process, dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas,

4. Decision support for autonomous drone flight based on satellite navigation signal, dr inż. Łukasz Lemieszewski, mgr inż. Szymon Prochacki

5. A SERM based framework to optimize the identification of mandatory relationships, dr inż. Magdalena Krakowiak

6. Predictive Accuracy Index in evaluating the dataset shift (case study), prof. AJP dr hab. Jaroslaw Becker.

 

DSC 1261 2  Zachęcamy do podjęcia studiów inżynierskich i magisterskich organizowanych przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Studia I stopnia inżynierskie (3,5 roku) na kierunkach:

  • Informatyka,
  • Automatyka i robotyka,
  • Energetyka,
  • Mechanika i budowa maszyn,
  • Inżynieria bezpieczeństwa.

Studia II stopnia magisterskie (1,5 roku) na kierunkach:

  • Informatyka,
  • Mechanika i budowa maszyn.

Studia na WT to gwarancja kształcenia praktycznego, doświadczonej kadry praktyków oraz wysokiego poziomu nauczania.

Załącznik:

Drodzy Pracownicy i Studeni,

już dziś zapraszamy na V Gorzowskie Forum Gospodarcze. Tematem przewodnim forum będzie Synergia Światów Współczesnej Gospodarki. Podczas forum poruszane będą tematy dotyczące m.in. automatyzacji procesów gospodarczych i ich zagrożeń dla człowieka, a Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża będzie reprezentował dr inż. Wojciech Zając. Pełna informacją i rejestracja na forum znajduje się na stronie: https://gorzowforum.pl/

 

forum gosp Gorzow2023 baner 2600x1000px 2048x788

 

 

Drodzy Studenci

w imieniu organizatorów i partnerów projektu edukacyjnego e-Health Hackathon serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji maratonu programistycznego.Wydarzenie kierowane do studentów odbędzie się 7-8.10.2023 r. w Warszawie. Do maratonu możeprzystąpić 10 zespołów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja trwa do wyczerpania miejsci jest dostępna poprzez: FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Udział w wydarzeniu to szansa na realizację własnego innowacyjnego pomysłu informatycznegoUdział w wydarzeniu to szansa na realizację własnego innowacyjnego pomysłu informatycznegoprzy wsparciu doświadczonych ekspertów w obszarze IT i wieloletnich praktyków w zdrowiu,networking ze światowymi liderami branży life-science i wiodącymi innowatorami zdrowia w Polsce.Studenci będą mogli zdobyć unikalne doświadczenie i rozwinąć swoje umiejętności w obszarze orosnącym potencjale na rynku pracy. Dla trzech najlepszych zespołów organizatorzy przewidzielinagrody pieniężne o łącznej wartości 45 000 zł. Ponadto, zdobywcy pierwszego miejsca będą mielimożliwość zaprezentowania wypracowanego rozwiązania przed Radą WHIH oraz Grupą ds. InteresuPublicznego WHIH, w skład której wchodzą przedstawicieli administracji publicznej.e-Health Hackathon powstał jako platforma wymiany pomysłów z obszaru zdrowia i szeroko pojętegoIT.

Celem tegorocznej odsłony jest wypracowanie praktycznego rozwiązania informatycznego,które wesprze pacjentów, lekarzy i system ochrony zdrowia w obszarze hematoonkologii, w tymszczególnie przewlekłej białaczki limfocytowej i szpiczaka plazmocytowego. Projekt realizowany jestpod auspicjami Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) działającego w ramach Agencji BadańMedycznych przez firmy Janssen Polska, Roche Polska oraz Takeda Pharma we współpracy z FederacjąPrzedsiębiorców Polskich. Partnerem wydarzenia jest Public Policy, patronami: Centrum e-Zdrowia,Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów oraz Stowarzyszenie Hematologii NowejGeneracji. Patronat medialny objęły redakcje: CowZdrowiu.pl oraz RynekZdrowia.pl. Patronathonorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Badań Medycznych.

 

e Health Hackathon plakat FINAL90183

07  lipca 2023 r. zostało zawarte porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim a firmą EXATEL z Warszawy, które podpisali ze strony Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska oraz ze strony firmy EXATEL v-ce prezese zarządu Pan Rafał Magryś. 

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny, który tworzy technologie komunikowania. Kreuje rozwiązania  r. o godz. dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Takie, które dają klientom realną kontrolę nad informacją. Największy nacisk kładzie na to, by jego partnerzy byli w 100% bezpieczni. Stabilność, rozległość i jakość sieci liczącej 21 700 km, 30 lat doświadczenia, najbardziej wymagający klienci, własność Skarbu Państwa oraz najlepsze na rynku kompetencje w cyberbezpieczeństwie - to wyróżniki firmy EXATEL. Dzięki zaangażowaniu firmy EXATEL od października będzie można wziąć udział w studiach podyplomowych „Cybersecurity – techniczne aspekty bezpieczeństwa danych”, które wspólnie z prowadzącymi z firmy EXATEL oferuje Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Firma EXATEL będzie także wspierać AJP w budowie uczelnianego DataCenter.