DSC 1261 2  Zachęcamy do podjęcia studiów inżynierskich i magisterskich organizowanych przez Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Studia I stopnia inżynierskie (3,5 roku) na kierunkach:

  • Informatyka,
  • Automatyka i robotyka,
  • Energetyka,
  • Mechanika i budowa maszyn,
  • Inżynieria bezpieczeństwa.

Studia II stopnia magisterskie (1,5 roku) na kierunkach:

  • Informatyka,
  • Mechanika i budowa maszyn.

Studia na WT to gwarancja kształcenia praktycznego, doświadczonej kadry praktyków oraz wysokiego poziomu nauczania.

Załącznik:

Drodzy Pracownicy i Studeni,

już dziś zapraszamy na V Gorzowskie Forum Gospodarcze. Tematem przewodnim forum będzie Synergia Światów Współczesnej Gospodarki. Podczas forum poruszane będą tematy dotyczące m.in. automatyzacji procesów gospodarczych i ich zagrożeń dla człowieka, a Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża będzie reprezentował dr inż. Wojciech Zając. Pełna informacją i rejestracja na forum znajduje się na stronie: https://gorzowforum.pl/

 

forum gosp Gorzow2023 baner 2600x1000px 2048x788

 

 

Drodzy Studenci

w imieniu organizatorów i partnerów projektu edukacyjnego e-Health Hackathon serdecznie zapraszamy do udziału w II edycji maratonu programistycznego.Wydarzenie kierowane do studentów odbędzie się 7-8.10.2023 r. w Warszawie. Do maratonu możeprzystąpić 10 zespołów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja trwa do wyczerpania miejsci jest dostępna poprzez: FORMULARZ REJESTRACYJNY.

Udział w wydarzeniu to szansa na realizację własnego innowacyjnego pomysłu informatycznegoUdział w wydarzeniu to szansa na realizację własnego innowacyjnego pomysłu informatycznegoprzy wsparciu doświadczonych ekspertów w obszarze IT i wieloletnich praktyków w zdrowiu,networking ze światowymi liderami branży life-science i wiodącymi innowatorami zdrowia w Polsce.Studenci będą mogli zdobyć unikalne doświadczenie i rozwinąć swoje umiejętności w obszarze orosnącym potencjale na rynku pracy. Dla trzech najlepszych zespołów organizatorzy przewidzielinagrody pieniężne o łącznej wartości 45 000 zł. Ponadto, zdobywcy pierwszego miejsca będą mielimożliwość zaprezentowania wypracowanego rozwiązania przed Radą WHIH oraz Grupą ds. InteresuPublicznego WHIH, w skład której wchodzą przedstawicieli administracji publicznej.e-Health Hackathon powstał jako platforma wymiany pomysłów z obszaru zdrowia i szeroko pojętegoIT.

Celem tegorocznej odsłony jest wypracowanie praktycznego rozwiązania informatycznego,które wesprze pacjentów, lekarzy i system ochrony zdrowia w obszarze hematoonkologii, w tymszczególnie przewlekłej białaczki limfocytowej i szpiczaka plazmocytowego. Projekt realizowany jestpod auspicjami Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) działającego w ramach Agencji BadańMedycznych przez firmy Janssen Polska, Roche Polska oraz Takeda Pharma we współpracy z FederacjąPrzedsiębiorców Polskich. Partnerem wydarzenia jest Public Policy, patronami: Centrum e-Zdrowia,Polskie Towarzystwo Hematologów i Transfuzjologów oraz Stowarzyszenie Hematologii NowejGeneracji. Patronat medialny objęły redakcje: CowZdrowiu.pl oraz RynekZdrowia.pl. Patronathonorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Badań Medycznych.

 

e Health Hackathon plakat FINAL90183

07  lipca 2023 r. zostało zawarte porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim a firmą EXATEL z Warszawy, które podpisali ze strony Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska oraz ze strony firmy EXATEL v-ce prezese zarządu Pan Rafał Magryś. 

EXATEL to polski operator telekomunikacyjny, który tworzy technologie komunikowania. Kreuje rozwiązania  r. o godz. dla biznesu, innych operatorów oraz sektora publicznego. Takie, które dają klientom realną kontrolę nad informacją. Największy nacisk kładzie na to, by jego partnerzy byli w 100% bezpieczni. Stabilność, rozległość i jakość sieci liczącej 21 700 km, 30 lat doświadczenia, najbardziej wymagający klienci, własność Skarbu Państwa oraz najlepsze na rynku kompetencje w cyberbezpieczeństwie - to wyróżniki firmy EXATEL. Dzięki zaangażowaniu firmy EXATEL od października będzie można wziąć udział w studiach podyplomowych „Cybersecurity – techniczne aspekty bezpieczeństwa danych”, które wspólnie z prowadzącymi z firmy EXATEL oferuje Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Firma EXATEL będzie także wspierać AJP w budowie uczelnianego DataCenter.  

 

pobrane 1 28 czerwca 2023 r. Wydział Techniczny odwiedzili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzowa Wielkopolskiego. Podczas wizyty nasi wspanaili goście pod okiem pracowników i studentów odbyli zajęcia z programowania robotów, drukarek 3D, tworzenia gier i pierwszej pomocy. Dziękujęmy za wizytę i wspaniałą atmosferę. Już nie możemy doczekać się spotkania w nowym roku akademickim.