logolwzukrainaokW piątek, 21 kwietnia 2023 r. w Sali Kolumnowej w urzędzie marszałkowskim odbyło się Lubuskie Forum Innowacji. Organizatorem wydarzenia był Departament Rozwoju i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Forum to platforma dialogu oraz społeczny impuls do aktywności w obszarze innowacji dla całego regionu. Forum  pracuje w trzech zespołach: Zielona Gospodarka, Zdrowie i Jakość Życia, Innowacyjny Przemysł z udziałem przedsiębiorców, organizacji zrzeszających przedsiębiorców, w tym klastrów, stowarzyszeń, izb, a także organizacji pozarządowych, samorządów, administracji publicznej, uczelni, jednostek naukowych, pracowników naukowych, wynalazców, kreatorów rzeczywistości. Akademię im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim w ramach działalności formum będzie reprezentować dr inż. Aleksandra Radomska-Zalas, która w dniu dzisiejszym otrzymała nominację od marszałek Elżbiety Anny Polak.

Pełna informacja o dzisiejszym forum: https://lubuskie.pl/wiadomosci/20369/lubuskie-forum-innowacji-to-bedzie-intensywny-czas-i-wiele-dzial

dsc04112

logo 04 kwietnia 2023 r. dr inż. Robert Barski reprezentował Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża na konferencji "Innowacje w logistyce i produkcji" organizowanej przez firmę Luca Logistic Solutions oraz Politechnikę Opolską. Podczas konferencji prezentowano innowacyjne rozwiązania w zakresie INTRALOGISTYKI, PRODUKCJI, PLANOWANIA i ZARZĄDZANIA, a dr inż. Robert Barski zaprezentował w tym zakresie nowoczesne wyposażenie Laboratorium Technologicznego. 

Zachęcamy do zapoznania się z galerią i stoną konferencji: https://www.innowacjelogistyczne.pl/innowacje/

 

3 20 kwietnia Wydział Techniczny odwiedzili uczniowie ósmych klas Zespołu Szkół Mistrzowstwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas swojej wizyty uczniowie wzięli udział w zajęciach:

- projektowania i druku 3D, które prowadził mgr inż. Zbidniew Wielgus,

- wprowadzenia do sieci komputerowych, prowadzonych przez dra inż. Łukasz Lemieszewskiego,

- automatyki i robotyki, które poprowadzili dr inż. Grzegorz Andrzejewski oraz dr inż. Wojciech Zając.

Uczniom dziękujemy za wizytę i zapraszamy na dalsze poznawanie tajników techniki. 

1

2

 

Miło nam poinformować, iż Uchwałą Nr 211/2023 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 09 kwietnia 2023 r. w sprawie oceny programowej kierunku informatyka prowadzonego w Akademii im. Jakuba z Pardadyża w Gorzowie Wielkopolskim na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym, wydało najwyższą ocenę pozytywną na kolejne 6 lat. 

PKA INFORMATYKA ocena

PANNiezmiernie miło nam poinformować, iż prof. dr hab. inż. Aleksander Stachel został powołany przez Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026 do Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN. Celem działalności Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN jest inspirowanie i opiniowanie interdyscyplinarnych prac badawczych związanych z kształtowaniem polityki energetycznej, bezpieczeństwa energetycznego oraz rozwojem technologii energetycznych spójnych z polityką UE i Polski, stanowiących główne wyzwania dla polskiej gospodarki i polityki społecznej. Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.