Na Wydziale Technicznym dnia 28.02.2020 odbył się już czwarte spotkanie z cyklu Przemysł – nauka – dobre połączenie organizowane przez Koło SIMP WT AJP. Tematem, którym zajmowaliśmy się tym razem było spawalnictwo i diagnostyka złączy spawanych. Na początku spotkania Pan Piotr Sliz z firmy EWM AG przedstawił temat pt. Oszczędności w wytwarzaniu konstrukcji stalowych dzięki procesowi force arc oraz przeprowadził warsztaty, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z metodą inwertorową MAG oraz własnoręcznie wykonać spaw. Po krótkiej przerwie kolejne wystąpienie należało do Pana Kamila Uflanda z PHU Test Sp. z o.o., Pani Dominiki Furman z Olympus Polska Sp. z o.o. oraz Patryka Muchela z MuXhel Industrial Solutions. Jako przedstawiciel naszej uczelni wystąpił Pan Bartosz Daszkowski z tematem który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Gratulujemy Panu Bartkowi odwagi oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej. Na końcowych warsztatach uczestnicy mogli na urządzeniach pomiarowych zbadać wykonane spawy oraz zobaczyć tzn. pozycjoner do rur, który ułatwia cały proces spawania.

Czwarte spotkanie z cyklu cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, w którym uczestniczyło ponad 100 osób.

Reportaż o cyklu spotkań ukazał się w Wiadomościach Gorzowskich na TVP 3 dnia 29.02.2020

Dziękujemy bardzo wszystkim za pomoc.

28.02.2020  będzie dniem spawalniczym na naszej uczelni. Rusza już czwarty cykl spotkań pt. Przemysł – nauka – dobre połączenie. Tym razem tematem przewodnim będzie Spawalnictwo i diagnostyka złączy spawanych. Zarówno wykładowcy, studenci, jak i przedstawiciele firm zaprezentują ciekawe tematy z tej dziedziny. Między innymi Pan Piotr Śliz z firmy EWM AG przedstawi temat pt. Oszczędności w wytwarzaniu konstrukcji stalowych dzięki procesowi force arc. Przedstawiciel firmy PHU TEST-SPAWSYSTEM Pan Kamil Ufland omówi sposoby oceny złącz spawanych, a Pani Dominika Furman z firmy Olympus przedstawi techniki mikroskopowe i NDT w ocenie spoin.

Po sesji tematycznej przyjdzie czas na warsztaty z udziałem gości. Będzie można spawać oraz zapoznać się z aparaturą do oceny spoin.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2020 roku od godz. 15.30 przy ul. Chopina 52 w budynku nr 6 i sali 301. Warsztaty będą prowadzone zarówno w sali 301, jak i przed budynkiem.

Zainteresowane osoby proszone są o potwierdzenie obecności na e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Pani Prezes Koła SIMP przy WT AJP Joanna Kostrzewa po numerem tel. 504-155-239.

Informacji o działalności Koła SIMP przy WT AJP można szukać na następujących stronach:

www.facebook.com/koloSIMPprzyAJP

http://wt.ajp.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=16&Itemid=202

4_Przemysł_-_nauka_-_dobre_połączenie1M.JPG

 

Informacje na naszym Kole i jego działalności zostały wydane w Informatorze SIMP pt. Wiadomości SIMP nr 4-5-6 na stronie 33-35.

Gazeta_1.jpgGazeta_2.jpgGazeta_3.jpgGazeta_4.jpg

W piątek 13.12.2019 r odbył się kolejny cykl spotkań pt. Przemysł - nauka - dobre połączenie. Na spotkaniu Pani mgr inż. Joanna Kostrzewa zaprezentowała Koło SIMP przy WT AJP poprzez przedstawienie prezentacji  o Kole i jego działalności. Wykładowca naszej uczelni  Pan dr inż. Marcin Jasiński wygłosił referat pt. Projektowanie innowacyjnych wiązek elektrycznych w programach CAD. Przedstawiciel firmy Eaton Electric Sp. z o.o. Pan Mariusz Amroży zapoznał uczestników ze sterowaniem, wizualizacją i komunikacją z wykorzystaniem easyE4 - solidnego serca aplikacji małych i średnich wielkości. Warsztaty przeprowadzone przez Pana Mariusza cieszyły się dużą aktywnością uczestników. Uczestnicy mogli zapoznać się z aplikacją easySoft 7 i z jej nowymi funkcjami.  

Drugie spotkanie z cyklu Przemysł - nauka - dobre połączenie  odbyło się 17 maja 2019. Spotkanie to odbyło się również w ramach DNI MECHANIKA 2019. Prelegentami byli pan Marcin Dzierliński z Urzędu Dozoru Technicznego, który wygłosił referat pt. „Wykorzystanie dronów do wykrywania nieszczelności rurociągów przemysłowych”, pan dr inż. Robert Barski z Wydziału Technicznego AJP z tematem pt. „Pojazdy elektryczne i autonomiczne. Perspektywy rozwoju” oraz Panowie Stanisław Stanisz i Michał Pozdur z firmy Introl Sp. z o.o., przedstawiający ultradźwiękowe metody monitorowania mediów i diagnostyki maszyn. Wystąpił również wiceprezes SIMP Pan Włodzimierz Fleischer wręczając legitymacje nowym członkom SIMP-u. Pan wiceprezes przedstawił również laureatów konkursu „NAJLEPSZE OSIĄGNIĘCIE TECHNICZNE 2018 ROKU”, zgłoszonych przez Odział SIMP w Gorzowie Wielkopolskim. W Kategorii „osiągnięcie wdrożone w przemyśle” Zakład Mechaniczny Mestli Sp.z o.o. w Gorzowie Wlkp. zajął II miejsce. W kategorii „prace i stanowiska naukowo-badawcze” praca „Metodyka i urządzenie do badań odporności materiałów na wstrząsy cieplne” Anety Jakubus, Romana Czyża i Macieja Nadolskiego została zakwalifikowana do II etapu. Praca zgłoszona została przez Akademię im. Jakuba z Paradyża przy współpracy z Politechniką Częstochowską.

Na zakończenie drugiego spotkania z cyklu Przemysł – nauka – dobre połączenie przedstawiciele Firmy Introl Sp. z o.o. przeprowadzili warsztaty; uczestnicy mogli m.in. przetestować wielofunkcyjne mierniki ultradźwiękowe. Na jednym ze stanowisk słuchacze badali stan łożysk tocznych pod kątem wykrywania ich uszkodzeń za pomocą miernika ultradźwięków i wibracji typu SDT340. Na drugim stanowisku można było skontrolować szczelność układu pneumatycznego poprzez szybką lokalizację uszkodzenia oraz określić wielkość wycieku za pomocą ultradźwięków.   Dodatkowo uczestnicy mogli zapoznać się z zasadą działania kamery termowizyjnej oraz detektorów ochronny osobistej.